infrastruktura i środowisko
ŻWIK
kropla
UE fundusz spójności
aktualnosci
« Wróć do listy aktualności

Uważaj na zmiany!

Na poprawę jakości wody i lepsze odprowadzanie ścieków mogą liczyć mieszkańcy Żagania. Ruszają prace przy budowie kolektora kanalizacji ogólnospławnej i modernizacji na stacji uzdatniania wody. Na większą koncentrację trzeba przygotować się podczas jazdy ulicami Pstrowskiego i Fabryczną.

Przetargi w obu przypadkach rozstrzygnęła już  spółka Żagańskie Wodociągi i Kanalizacje.

Wszystko w ramach Uporządkowania Gospodarki Ściekowej  na Terenie Aglomeracji Żagań Program Operacyjny Infrastruktura i Środowisko na lata 2007-2013.

Kolektor odciążający kanalizację ogólnospławną, przeznaczoną do jednoczesnego odprowadzania ścieków bytowo-gospodarczych i wód opadowych, wykonany zostanie metodą mikrotunelingu na odcinku od ronda "Czterech Pancernych" i ul. Fabrycznej oraz metodą tradycyjną w ul. Pstrowskiego. Celem tej inwestycji jest odciążenie istniejącej kanalizacji ogólnospławnej oraz likwidacja istniejących przelewów burzowych. 

Do przetargu na tą inwestycję stanęło dziewięciu przedsiębiorców z całej Polski. Wybrano firmę: Molewski Sp. z o.o. z Włocławka - Lider Konsorcjum, wraz z Partnerem Konsorcjum - Invest Development Sp. z o. z Chodecza.

Rozpoczęły się już także prace  modernizacyjne Stacji Uzdatniania Wody, która mieści się przy
ul. Dworcowej.  Najkorzystniejsza w przetargu oferta została złożoną przez firmę: Firma Gutkowski Jan Gutkowski z Leszna. Modernizacja obejmuje m.in. zmianę technologii uzdatniania wody i układu napowietrzania z zastosowaniem aeratorów kaskadowych, budowę budynku dozowni węglanu sodu wraz z urządzeniami i instalacją technologiczną, budowę zbiornika wody czystej, instalację monitoringu oraz sterowania Stacją Uzdatniania Wody, a także prace remontowo - budowlane związane z przeprowadzeniem remontu kompleksu budynków i zagospodarowaniem terenu.

 

Uważaj na drodze!

W związku z rozpoczęciem robót budowy kanału odciążającego kanalizację nastąpią utrudnienia
w ruchu. - Na początku na pewno utrudnienia w ruchu będą dotyczyć ulic Fabrycznej i Pstrowskiego - mówi Mirosław Biały, prezes ŻWiK. Drugie w kolejce jest rondo "Czterech Pancernych" bliżej sezonu letniego.  O kolejnych utrudnieniach będziemy informować na bieżąco  z odpowiednim wyprzedzeniem- zapewnia prezes.

Termin zakończenia wszystkich prac przewidziano na 30 września bieżącego roku.

strony internetowe Warszawa