infrastruktura i środowisko
ŻWIK
kropla
UE fundusz spójności
aktualnosci
« Wróć do listy aktualności

Mobilny warsztat już w Żaganiu

Już dwa samochody, zamówione w ramach projektu „Uporządkowanie gospodarki ściekowej na terenie aglomeracji Żagań’ trafiły do siedziby spółki Żagańskie Wodociągi i Kanalizacje.

 

Pierwszy z nich to mobilny warsztat z własnych agregatem prądotwórczym - typowy warsztat na kółkach. Samochód ma na swoim wyposażeniu wszystkie niezbędne elektronarzędzia, a także taki sprzęt, jak imadło, piła, czy szlifierka. Samochód wyposażono także w sprężarkę oraz agregat prądotwórczy o dużej, jak na mobilny mocy – 30 kW.

 

Samochód będzie służył do bieżącego usuwania awarii sieci wodociągowej i kanalizacyjnej. Dzięki sprężarce, czy agregatowi pracownicy mogą także skutecznie walczyć z ewentualnymi awariami przepompowni na terenie miasta i gminy Żagań.

 

Drugi samochód to kamerowóz do inspekcji telewizyjnej. Auto wyposażone w nowoczesny sprzęt nagrywający i odtwarzający, a także kamery pozwoli bez wchodzenia do sieci kanalizacyjnej, monitorować ewentualne uszkodzenia, czy wycieki. Wszystko będzie mogła z poziomu samochodu obsługiwać jedna osoba.

 

Kolejne dwa auta, które trafią do ŻWiK do końca października:

  • samochód ciśnieniowy do czyszczenia kanalizacji,
  • wóz asenizacyjny.
strony internetowe Warszawa